شنبه ٢٣ تير ١٤٠٣ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > معاونت آموزشي پژوهشی > معرفی معاونت آموزشی- پژوهشی 
 
 

 

سرکار خانم دکتر سیده صدیقه سادات نعیمی

دکترای تخصصی (PhD) / فیزیوتراپی 


سمت : معاونت آموزشی پژوهشی


رتبه علمی: استاد


پست الکترونیک : naimi.se@sbmu.ac.ir

 

 

 

 

پیام معاونت آموزشی پژوهشی

 

" به نام پروردگار یکتا"

يرفع االذين آمنو منكم و الذين اوتوالعلم درجات

 

یکی از اهداف راهبردی مراکز دانشگاهی اصول صحیح برنامه ریزی و فراهم نمودن امکانات لازم برای رشد و بالندگی استعدادهای خلاق دانشجویان خود درجهت شکوفایی و تولید علم و پژوهش جامعه می باشد. حوزه معاونت آموزشی-پژوهشی دانشکده علوم توانبخشی در تمام سالها تلاش داشته تا با توجه به این امر مهم در راستای سیاست های کلان دانشگاه علوم پزشکی گام بردارد.  فعالیت های این معاونت در دانشکده در این دو حوزه به امور زیر خلاصه می شود:

الف: بخش آموزشی

بخش آموزشی به اجرای سیاستگذاری های هماهنگ با دانشگاه و وزارت خانه ، تلاش برای پیشبرد برنامه ها و فعالیت های آموزشی دانشکده در چهار رشته مصوب، تلاش برای راه اندازی مقاطع تحصیلی بالاتر ، ارزیابی و ارائه گزارش های لازم می پردازد. پایش و ارزیابی عملکرد آموزشی دانشجویان، اعضای هیأت علمی و مدیران گروههای آموزشی در هر نیمسال، برنامه ریزی آموزشی دانشکده از دیگر وظایف این بخش است. گروه های آموزشی، دفتر توسعه آموزش، دایره امتحانات، آموزش و اطاق اساتید از واحدهای زیر مجموعه ی بخش آموزشی هستند.

ب: بخش پژوهشی

بخش پژوهشی به طور گسترده فرآیند رسیدگی طرح های تحقیقاتی اساتید، ارتباط با صنعت و فناوری و کنگره ها و سمینارها را بر عهده دارد.همچنین امور بررسی پایان نامه ها و طرحهای تحقیقاتی دانشجویی در شورای پژوهشی دانشکده، ارسال آنها به معاونت پژوهشی دانشگاه از طریق سیستم پژوهان و انجام کلیه امور پژوهشی مربوط به دفاع دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترا نیز بر عهده این بخش است. دفتر پژوهش، کتابخانه  و واحد فناوری اطلاعات از واحدهای زیر مجموعه بخش پژوهش هستند.

 

دکتر سیده صدیقه سادات نعیمی

معاونت آموزشی پژوهشی دانشکده علوم توانبخشی

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

شرح وظایف معاون آموزشی

 • برنامه ریزی و ارائه سیاست های آموزشی دانشکده بر اساس اسناد بالا دستی و اهداف تبیین شده از سوی معاونت محترم آموزشی دانشگاه با همفکری و بهره مندی از تجربیات و مشارکت مدیران گروه های آموزشی و اعضای هیئت علمی.
 • اداره امور آموزشی دانشکده ونظارت مستمر بر حسن اجرای صحیح مقررات و قوانین  آموزشی در سطوح مختلف واحد های تابعه در سطح دانشکده و ارتباط موثر با سطوح مرتبط آموزش در سطح دانشگاه.
 • نظارت بر عملکرد گروه های آموزشی و بررسی حسن اجرای وظایف آموزشی اعضای هیئت علمی.
 • تشکیل و برگزاری منظم شورای آموزشی دانشکده و ارائه منظم گزارش عملکرد آموزشی به ریاست دانشکده و معاونت محترم آموزشی دانشگاه.
 • نظارت بر رشته های آموزشی مختلف از دیدگاه برنامه درسی هر رشته  و در صورت لزوم پیشنهاد تغییرات لازم و بازنگری در برنامه درسی رشته ها  بر اساس نظرات تخصصی و همفکری با اساتید و دانشجویان  هر رشته جهت انطباق هر چه بیشتر محتوای آموزشی با دانش روز و نیاز های جامعه با تاکید بر ارائه آموزش های پاسخگو محور و کاربردی.
 • بررسی مستمر وضعیت آموزش و ارائه راهکارها در جهت ارتقا کیفیت آموزش ها )تئوری ، عملی و کارآموزی های بیمارستانی( با همکاری و همفکری مدیران گروه ها ، اعضا هیدت علمی و بهره مندی از نظرات و پیشنهادات سازنده دانشجویان.
 • تلاش در جهت برقراری عدالت آموزشی و تثبیت و تداوم آن.
 • تلاش در جهت راه اندازی دوره های آموزشی کوتاه مدت یا رشته های آموزشی در مقطع تحصیلات تکمیلی با تاکید برآموزش های بین رشته ای  کاربردی و توجه به اصل و ضرورت پاسخگویی اجتماعی در پزشکی و آموزش پزشکی.
 • برنامه ریزی جهت تامین امکانات و تجهیزات آموزشی مورد نیاز و برآورد بودجه سالانه مورد نیاز دانشکده با همکاری هیئت رئیسه دانشکده و مدیران محترم گروه ها
 • پایش و ارزیابی مستمروضعیت و عملکرد آموزشی دانشجویان، تقویت و ایجاد ارتباط نزدیک بین اساتید و دانشجویان و انجام اقدامات لازم مورد نیاز جهت راهنمایی ، بهبود و ارتقا وضعیت علمی و آموزشی دانشجویان.
 • برنامه ریزی جهت راهنمایی و حمایت از دانشجویان جهت کمک به ارتقا به مقاطع علمی و تحصیلی بالاتر از طریق هماهنگی با مدیران محترم گروه ها و ارتباط نزدیک و مستمر با دانشجویان و نمایندگان شوراهای دانشجویی.
 • برنامه ریزی در جهت ارتقا فرایند بین المللی سازی دانشکده از طریق تلاش حداکثری در جهت جذب دانشجویان خارجی در دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت.
 • برنامه ریزی در جهت توسعه روابط بین المللی آموزشی و همکاری های بین دانشگاهی در چارچوب قوانین و ضوابط تعیین شده ازسوی وزارت متبوع ، دانشگاه و معاونت بین الملل.
 • نظارت بر اجرای فرایند ارزشیابی اعضا هیئت علمی بر اساس شیوه های موثرارزشیابی .
 • برنامه ریزی جهت برگزاری مستمر سمینارهای علمی و کاربردی با همکاری مدیران محترم گروه ها جهت معرفی بهتر توانمندی های دانشکده و ایجاد شور و نشاط علمی در اساتید و دانشجویان.
 • برنامه ریزی و تشویق اساتید به تدوین و برگزاری سمینار ها و دوره های آموزش های آزاد ، مهارتی و پودمانی با همکاری معاونت های مرتبط در سطح دانشگاه .
 • برنامه ریزی جهت رشد فعالیت های علمی پژوهشی در دانشجویان از طریق ارتباط موثر با معاونت های مرتبط )دانشجویی فرهنگی ، پژوهشی ، پشتیبانی( ، دانشجویان ، نمایندگان و شوراهای دانشجویی.
 • برنامه ریزی و توجه خاص به کاربرد و توسعه آموزش های الکترونیک با توجه به نقش ویژه آن در توسعه پایدار.

 

 

 

 مسئول دفتر ریاست

سید محمد حسین امامی        

پست الکترونیک:emami1349@gmail.com

تلفن : 77861407

تلفن داخلی :212

 

 

 
دانشگاه علوم پزشکی  شهید بهشــتی
دانشکده علوم توانبخشی

تهران- خیابان دماوند(تهران نو) روبروی بیمارستان بوعلی دانشکده علوم توانبخشی     77561721    77542057

 

3871 - 021
 
o@sbmu.ac.ir