شنبه ٢٣ تير ١٤٠٣ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > کلینیک ها > شنوایی شناسی > سمعک و وسایل کمک شنوایی 
 
 

 

کلینیک سمعک

تجویز سمعک یک مداخله توانبخشی برای کم‌شنوایی‌هایی است که امکان درمان پزشکی، جراحی و یا دارویی برای آنها متصور نیست. سمعک‌های کنونی به علت بکارگیری پردازنده‌های قدرتمند رایانه‌ای امروز به گونه‌ای صداها را پردازش و تقویت می‌کنند که گویی به وسیله یک رایانه رومیزی پردازش می‌شوند و این امر به مدد پیشرفت‌هایی است که در حوزه الکترونیک، رایانه و پردازش سیگنالی رخ داده است. زمانی تجویز و تنظیم سمعک یک پروسه ساده بود به این معنی که صرفا بر اساس چرخاندن یک یا دو پیچ تنظیمی که بر روی سمعک قرار داشت این مهم انجام می‌شد.

 اما در حال حاضر، سمعک‌های دیجیتالی هوشمند و یادگیرنده نیاز به تنظیمات پیچیده‌ای دارند که فقط بر اساس دانش روز و با بکارگیری اندازه‌گیری‌های واقعی گوش صورت می‌پذیرد. چنین برنامه‌ای برای تنظیم سمعک در افراد با سنین مختلف یک رویکرد استاندارد و بین‌المللی است. و به ویژه درسنین نوزادی و کودکی که فرد توانایی بیان نظر خود در خصوص میزان تقویت و کیفیت صدای سمعک را ندارند، یک رویکرد کامل و توصیه شده از سوی تمامی موسسه‌های علمی و استانداردهای روز دنیا می‌باشد.

کلینیک سمعک دانشکده توانبخشی شهید بهشتی با بکارگیری پیشرفته‌ترین دستگاه‌های اندازه‌گیری روز دنیا و با بهره‌گیری از دانش روز تنظیم سمعک، بهترین خدمات تجویز و تنظیم سمعک را برای تمامی افراد مراجعه‌کننده ارایه می‌دهد. در این کلینیک، پیشرفته‌ترین سمعک‌ها با قابلیت‌های پردازشی هوشمند و موثر و نیز با اندازه‌گیری سمعک بر روی گوش کاربر به وسیله دستگاه اندازه‌گیری گوش ارایه می‌شود تا بدین وسیله خروجی سمعک متناسب با شرایط هر فرد و به بهترین نحو تنظیم و ارایه گردد.

 

 

 

تلفن دانشکده:

77561721  -  77542057  -  77561724  -  77548496

داخلی پذیرش کلینیک شنوایی شناسی: 260        

 

 
دانشگاه علوم پزشکی  شهید بهشــتی
دانشکده علوم توانبخشی

تهران- خیابان دماوند(تهران نو) روبروی بیمارستان بوعلی دانشکده علوم توانبخشی     77561721    77542057

 

3871 - 021
 
o@sbmu.ac.ir